Sennheiser

Sennheiser

Sennheiser, ses uzmanının devam eden hareketlerini yansıtan bir evrim olan yeni bir kurumsaltasarım ve görsel dil duyuruyor. Bu, kelime işaretinin ve ikonik ve tanınabilir S şeklindeki logosunun geliştirilmesini içerir. Ses uzmanı 2017’de yeni görünümü başlatacak. Yeni logoyu taşıyan ilk Sennheiser ürünü, şu anda dünyanın en iyi kulaklıkları olan HE 1 olacak. Görüntüleri İndirin Sennheiser, 70 yıldan fazla bir süredir sürekli olarak yeniliklerini ve müşterilerinin taleplerini tekrar tekrar karşılamak için gelişmeye devam etti. Bu başarı ve sürekli gelişim felsefesi, şirketin sesin geleceğini şekillendirme misyonunun merkezinde yer almaktadır. “İşçi W” olarak kurulmasından dinamik bir küresel marka yaratmaya kadar ses uzmanı ilk günden beri ses endüstrisini yeniden şekillendiriyor. Bu hassas ileri hareket dengesi, değerleri hala hızlı tutarken, Sennheiser’in kurumsal tasarımının sürekli gelişimine de yansıyor. İkonik bir logo gelişti En kısa sürede farkedilebilen değişiklikler Sennheiser logosunun ve kelime markasının evriminde olacaktır; Değişiklikleri açıklayan Sennheiser Küresel Tasarım Yönetimi Başkanı Oliver Berger, “Göze çarpan ve çekici” olması için “S” karakteristiği geliştirildi. Çevresindeki ana hat daha az farkedilir ve mektubun parlamasına daha fazla yer verir. Bu öğelerin her ikisi de şimdi daha net ve temiz bir görünüm için birleşik bir bütün halinde akıyor. Aynı şekilde, sözlüğümüzü okunaklılığı artıran daha dar bir yazı tipi stiliyle yeniliyoruz. Bu dikkat çekici ancak çok önemli değişiklikler, logoyu şirketin köklerine sadık tutarken, aynı zamanda daha şık, modern ve kendinden emin görünmesini de sağlar. ” : Dünyanın en iyi kulaklıkları ve efsanevi Orpheus’un halefi olan HE 1, şirketin yenilikçi yeteneğini özetler ve böylece yeni logoyu tanıtmak için mükemmel bir “marka elçisidir”. Büyü ve Mantık Sennheiser logosunun, şirketin hem yenilikçi gücünü hem de mirasını yansıttığı gibi, markanın yeni görsel dili, dengeleyici bir tamamlayıcı güçler temasına dayanıyor. Hem kafaya hem de kalbe kuvvetlice hitap eden “Büyü” ve “Mantık” arasında uyumlu bir diyalektik sunar. “Sennheiser’in teknolojisine dayalı ürünlerinin gururunu gösteren görüntüler, üstün bir dinleme deneyiminin neşesini temsil eden duygusal görüntülerin yanına yerleştirilecek. Çünkü bu nihai hedefimizi yansıtıyor: en ileri teknolojiyle duygular yaratmak, ”diye açıklıyor Oliver Berger. Yeni logo ve kurumsal tasarım aynı zamanda iş ve satış iletişiminde, etkinliklerde ve perakende ortamlarında ve satın alma noktalarında anında etkili olacak. Sennheiser dünyasını tam olarak tecrübe etmek için, Singapur ve Almanya’daki Sennheiser Mağazalar, markayı tamamen içine almanın yanı sıra ürünlerini keşfetme fırsatı da sunuyor.


2. Kısım

Sennheiser Marka Tarihi

Alman ses devi Sennheiser, İkinci Dünya Savaşı’nın sona ermesini izleyen haftalarda kuruldu ve o zamandan beri örnek bir ses veriyor.

Burada, bu mütevazi başlangıçlardan itibaren zaman içinde Sennheiser’ın ve olağanüstü ürün yelpazesinin nasıl geliştiğini görüyoruz.

Sennheiser, II. Dünya Savaşı’nın sona ermesinden yalnızca birkaç hafta sonra ortaya çıktı. 32 yaşındaki Fritz Sennheiser, Almanya’daki Hannover Üniversitesi laboratuvarındaki küçük bir grup yedi mühendisle birlikte, şirketin ilk ürünü olan voltmetre üzerinde çalıştı.

Ertesi yıl, laboratuvar Sennheiser’ın gerçekten bileceği bir şey üretti – bir mikrofon. Önümüzdeki birkaç yıl boyunca, laboratuvar minyatürleştirme üzerinde çalıştı, 1949’da DM3 ‘görünmez’ mikrofonu ve 1950’lerin başında bir dizi manyetik, minyatür kulaklık yarattı.

İlk voltmetrelerinden on yıl sonra, yedi üye grubu 250’nin üzerinde büyümüştü. Şimdi mikrofonlar, kulaklıklar, karıştırıcılar ve jeofizik ekipmandan oluşan oldukça büyük bir ürün yelpazesi ürettiler. 1958’de kendilerini yeniden adlandırdılar ve ‘Sennheiser Electronic’ oldular.

1960’lı yıllarda Fritz Sennheiser, Hannover Teknik Üniversitesi tarafından fahri profesör olarak seçildikten sonra, şirket devam etti ve bir stereo mikrofon, Telefunken için bir telesekreter ve dünyanın ilk bebek monitörü olarak bilinen bir dizi yenilikçi tasarım geliştirdi. ‘Çocuk bakıcısı’.

Sennheiser, 1968’de piyasaya ilk defa açık kulaklık taktı. HD414 kulaklıklar 10 milyondan fazla sattı ve dünyanın her zaman en çok satan kulaklıklarından biri olmaya devam etti. Sennheiser’in bir elektronik ünite haline gelmesi, elektronik veya sese olan ilgisini bile çeken herkes için tanınabilir hale gelmesi on yıl civarındaydı.

1980 yılına kadar Sennheiser, Alman havayolu Lufthansa’ya kulaklık takıyordu. Bununla birlikte, şirket dünyasını sağlamaya yönelik baskıları hiçbir şekilde yenilikçilik yapma kabiliyetlerini veya isteklerini azaltmamıştır. Kablosuz kulaklıklar genel olarak modern bir fenomen olarak kabul edilirken, Sennheiser aslında 1980’lerin başından beri onlar üzerinde çalışıyor; kabaca aynı yönetim etrafında Fritz’in oğlu Jorg’a geçti.

MKH 816 av tüfeği için düzenlenen 59. Akademi Ödülleri’nde onur aldıktan sonra, şirket tüm Avrupa’ya yayıldı. 1990’ların ortasında, Sennheiser Fransa, İngiltere, İrlanda, Asya ve ABD’de faaliyet gösteriyordu.

Bu süre zarfında şirket en etkili kulaklıklarından bazılarını çıkardı. Orpheus kulaklıkları 1991 yılında piyasaya sürüldü ve daha fazla ses ve ses kalitesi için bir tüp amplifikatörle geldi. 1993 yılında dünyanın ilk dijital kızılötesi kulaklıklarını piyasaya sürdüler (IS 850 sistemi).

1995 yılında Sennheiser tarafından üretilen RF kablosuz kulaklıklar, sektörde gerçek bir değişimi işaret eden onlara Emmy Ödülü kazandı. RF kablosuz teknolojisi, önümüzdeki on yılda mikrofon endüstrisine geldi. O zaman bile, Sennheiser kablosuz kulaklıkları paketi yönetiyordu.

Şirketin başarısı o zamandan beri onları dünya çapında yönlendirdi. Fritz Sennheiser’in 2010’da ölümü sırasında, endüstrinin en prestijli övgüleri ile ödüllendirildi. Şirket, Çin, Japonya ve Rusya’da çıkan yayınlarla kanatlarını Avrupa’nın çok ötesine yaymıştı.

Bugün, Sennheiser adı, ses endüstrisindeki en büyüklerden biridir. Hem giriş seviyesi, hem de uygun fiyatlı kulak içi kulaklıklar ve audiophile kalitesinde kulak üstü kulaklıklar için Sennheiser en seçkin üreticilerden biri olarak kabul edilir.


3.Kısım

Şirket bakış açıları:
Ses dünyasına olan bağlılığımız basit: her yerde mümkün olan en iyi performans ve değer kombinasyonunu sağlayan ürünler sunuyoruz ve bunları üstün hizmetle destekliyoruz. Başarı, iyi şanslar ile birlikte iyi planlamanın bir sonucudur. Oysa bugün, en iyi planlayıcı olabilir ve inanılmaz şansın tadını çıkartabilirsiniz, ancak başarı formülünde ek bir bileşen tanımadığı sürece, başarı arayışı sınırlıdır. İNSANLAR … çünkü ne kadar büyük ürün veya hizmet sunsa da; fiyat / performans oranı ne kadar çekici olursa olsun; pazarlama çabaları ne kadar büyük ve yenilikçi olursa olsun; Sonuç olarak, günümüzün bilgili ve talepkar tüketicileri, sadece kaliteli insanlar tarafından mümkün olan hizmet ve desteği gerektiriyor. Paydaşlarımızı memnun etmek; ortaklarımız, müşterilerimiz ve tedarikçilerimiz. Talep Mükemmelliği; ürünlerimizde; hizmetler ve insanlar. Teslim edilen sonuçlar; Yapacağımızı söylediğimiz şeyi yapmak için. Ekibimiz, tüketicilerin bugün birçok seçeneğe sahip olduğunu tamamen anlıyor. Tüketicinin bir şirkete ve / veya ürüne bağlılığı; ürünler, performans, fiyat, hizmetler ve diğer şeylerin yanı sıra bir dizi şeye dayanır; Ancak sadakatleri öncelikle insanlar nedeniyledir. Sennheiser ekibi tekil bir hedefe adamıştır; Toplam Memnuniyetiniz.

Anahtar Tarihler:
1945:
Fritz Sennheiser, Laboratorium Wennebostel’i kurar.
1949:
İşçi W, ürünlerini bağımsız olarak pazarlamaya başlar.
1954:
“MD 21” muhabirinin mikrofonu tanıtıldı.
1958:
Şirketin adı Sennheiser Electronic.
1960:
“MD 421” stüdyo mikrofonu başarıyla lanse edildi.
1968:
“Açık” hi-fi kulaklık seti “HD 414” anında en çok satanlar haline gelir.
1976:
Sennheiser sınırlı bir ortaklığa dönüşüyor.
1977:
Hannover yakınlarındaki Burgdorf’ta bir üretim iştiraki faaliyete başladı.
1982:
Jörg Sennheiser aile işletmesinin yönetimini devralıyor.
1988:
Pilotlar için “NoiseGuard” kulaklık seti piyasaya sürüldü.
1991:
Kulaklık üretimi İrlanda’ya taşındı.
1991:
Sennheiser Electronic Corporation Amerika Birleşik Devletleri’nde kuruldu.
1992:
Berlin merkezli mikrofon üreticisi Neumann GmbH’yi satın aldı.
2000:
Sennheiser “AudioBeam” teknolojisini sunar.
2003:
Ortak girişim Sennheiser Communications A / S kuruldu.
Şirket geçmişi:
Almanya’nın Hannover kentinde bulunan Sennheiser Electronic GmbH & Co. KG, dünyanın önde gelen ses ekipmanları üreticilerinden biridir. Şirketin Berlin merkezli bağlı kuruluşu Neumann GmbH, en yüksek kalitede stüdyo kayıt mikrofonlarında dünya lideridir. Sennheiser’ın gelirlerinin çoğu, çağrı merkezleri ve multimedya uygulamaları için pilotlar ve kulaklıklar için özel gürültü önleyici kulaklıklar da dahil olmak üzere, profesyonel ve kişisel kullanım için yüksek kaliteli mikrofonlardan ve kulaklıklardan gelir. . Sennheiser ayrıca işitme cihazları ve kablosuz yayın sistemleri üretmekte ve konferans merkezlerini, müzeleri ve fuarları sesli iletişim sistemleriyle donatmaktadır. Şirketin üretiminin kabaca yüzde 60’ı Almanya’da üretilirken, Sennheiser, toplam üretiminin beşte birini ihraç ederken, ABD’nin en büyük coğrafi pazarı. Yabancı üretim tesisleri, Tullamore, İrlanda’da ve Albuquerque, New Mexico’da Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunmaktadır. Çok sayıda endüstri ödülü kazanan Sennheiser ürünleri, tüm dünyadaki yetkili satıcılar tarafından dağıtılmaktadır. Aile şirketi, kurucunun oğlu tarafından sahip olunan ve yönetilmektedir.

II. Dünya Savaşı Sonrası Bilim İnsanlarından Girişimciye

Şirket kurucusu Fritz Sennheiser doğası gereği gerçekçi ve onu girişimcilik başarısına yönlendiren bu nitelikti. 1930’ların başında, hangi profesyonel yoldan devam etmesi gerektiğine karar verdiğinde, genç adam bir peyzaj bahçıvanı olma hayalinden vazgeçti. Ekonomik çöküntü anında, böyle hizmetlere olan talebin çok sınırlı olacağı sonucuna vardı. Bu nedenle, Sennheiser ikinci kariyer seçimini yapmaya karar verdi ve bir elektrik mühendisi oldu. Teknik Üniversitesi’nden Heinrich-Hertz Enstitüsü’nde (o sırada Almanya’nın radyo teknolojisi merkezinde), Berlin’deki kendi kasabasında dalga teknolojisi okudu. 1938’de Sennheiser profesörünü Hannover Teknik Üniversitesi’ne takip etti ve burada radyo frekansı teknolojisi ve elektro-akustik için yeni bir araştırma enstitüsü kurmasına yardım etti. Enstitü kodlanmış dil aktarımı üzerinde çalıştı ve Alman ordusu için radyo cihazları geliştirdi. Sennheiser doktora derecesini aldı. ve daha sonra enstitünün başkan yardımcısı oldu. II. Dünya Savaşı sırasında, kurumun binası ağır bombalamalarla tahrip edildi ve yaklaşık 50 çalışanı, Hannover’in kuzeyindeki küçük bir kasaba olan Wennebostel’deki eski bir çiftlik evine taşındı. Almanya’nın 1945 baharındaki yenilgisinden sonra Hannover bölgesi İngiliz Müttefik Kuvvetleri tarafından işgal edildi. İngiliz askeri yönetimi tüm araştırmaları radyasyon alanında yaptı.

YerliWiki